Mezinárodní loutkářská unie

International Puppeteers Union


Union International de Marionette

Cenu ERIK 2019 získalo Naivní divadlo Liberec

Naivní divadlo Liberec si z Přeletu nad loutkářským hnízdem odváží Erika, cenu za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci předchozí sezóny. Tou se na základě hlasování odborné poroty stala inscenace pro nejmenší diváky od dvou let Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

V neděli 3. listopadu 2019 se Naivní divadlo Liberec zúčastnilo Přeletu nad loutkářským hnízdem, oborové přehlídky loutkového divadla, na kterou jsou každý rok pravidelně zvány nejlepší inscenace uplynulé sezóny, a to jak profesionálních, tak amatérských souborů. Pražští diváci tak mohli vůbec poprvé zhlédnout hru Naivního divadla pro nejmenší diváky od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! Tvůrčí tým pod vedením režisérky Michaely Homolové (autor Vít Peřina, výtvarník Robert Smolík, hudebník Filip Homola a čtveřice herců Adam Kubišta, Filip Homola, Marek Sýkora a Antonín Týmal) vytvořil jedinečné představení o pejscích a vlacích, které je vzhledem k věku diváků téměř beze slov, o to více však plné zvuků, nálad a pocitů. Děti přitom sedí kolem speciálně upraveného jeviště, díky čemuž mají celé dění téměř na dosah. Inscenace, která si z Mezinárodního festivalu loutkových divadel Mateřinka 2019 odnesla hned čtyři ceny a za níž byla režisérka Michaela Homolová nedávno nominována na Cenu Divadelních novin, si tak z Přeletu nad loutkářským hnízdem odnáší další významné uznání.

Cenu Erik získalo Naivní divadlo v posledních letech již popáté – v předchozích ročnících byly stejným způsobem oceněny inscenace Pohádka o Raškovi (2009), Budulínek (2012), Čechy leží u moře (2016) a Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých (2017).

Zdroj: Divadlo.cz
Foto: Naivní divadlo