Mezinárodní loutkařská unie

International Puppeteers Union


Union International de Marrionette

Erik 2015 pro Mami, už tam budem?

Stejně jako v minulých letech byla v rámci Přeletu nad loutkářským hnízdem udělena cena Erik, a to na základě hlasování odborné veřejnosti o nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla za uplynulou sezónu; nejedná se tedy o festivalovou cenu, nýbrž o ocenění Českého střediska mezinárodní loutkářské organizace UNIMA. Letošním držitelem Erika se stala inscenace pražského Divadla Minor Mami, už tam budem?v režii Jiřího Jelínka. Ten cenu získal již počtvrté

– v roce 2001 za inscenaci Variace na slavné téma Cyrano, 2005 za Cirkus (obě připravil s tehdy ještě amatérským Divadlem Dno) a v roce 2013 za inscenaci Dášeňka aneb Psí kusy – haf! (Divadlo Husa na provázku). Cena pojmenovaná po významné loutkářské osobnosti Eriku Kolárovi je putovní, loňským držitelem se stal Jiří Havelka za Poslední trik Georgese Méliése, který je na repertoáru Divadla DRAK).

 

Mami, už tam budem?

Autorská inscenaci režiséra Jiřího Jelínka je inspirovaná cestováním a s ním spojenou častou, možná nejčastější otázkou, která neomylně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete…. Mami, už tam budem?

Převeze maminka děti svými pohádkami o patníku, stěračích a volantu, aby vydrželi cestu až do cíle?

Pro velké autisty i malé nemotory, přístupné divákům od 3 let.